Eğitimi destekleyen çalışmalar
MEB müfredatı dışında öğrencilerimizin bilişsel ve davranışsal gelişimleri için farklı çalışmalar yürütülmektedir. . 
 
Okuma saati: 
Teknoloji hangi boyutta hayatımıza girerse girsin kitap okuma zevki ve alışkanlığının kazanılması gereken ve değişilmez  değerlerden olduğunu düşünüyoruz. Bu anlayışla, her gün10 dakika, tüm okul aynı zaman diliminde kitap okuyoruz. 

Ağabey-kardeş projesi
Öğrencilerimizin iletişim becerilerinin ve kurum kültürünün gelişmesi için yıl içinde akran işbirliği tabanlı’’Abi-kardeş’’  projesini  uygularız. ilkokul 1. ve 2. sınıf öğrencileri ortaokuldan bir abi ya da abla ile eşleşerek sene içinde çeşitli etkinliklere katılır.

Görgü kuralları eğitimi
Doğru iletişim kurmak, toplu yaşamın gereklerine uymak,  yaşam alanlarımıza uygun davranış ve tutumları sergileyebilmek için sene içerisinde ‘’görgü kuralları’’ eğitimlerimiz vardır.

 
Sanat ve bilim etkinlikleri
 
Pirisanat günleri: 
Okul aile birliğimizin desteği ile düzenlenen ve öğrencilerimizin farklı sanat dalları ile tanıştığı ve uygulama yaparak deneyimlediği etkinliktir. Üç gün boyunca sanatın farklı dallarına ait atölyelerde öğrencilerimiz çalışmalar yaparak kendi ürünlerini ortaya çıkartırlar. 

Bilim şenliği:
Her sene bir tema etrafında öğrencilerimizin bilimin ve bilimsel düşünmenin tadına vardıkları etkinliktir. 
 
Frankofoni haftası:

Frankofon okullara özel kutlanan bir haftadır. Öğrencilerimiz bir hafta boyunca eğlenceli atölyeler ve istasyonlar ile Fransızca’yı kullanmanın keyfine vardıkları etkinliktir.
 
Uluslararası projeler:
Mind Lab Olimpiyatları
FLL Junior Robotik Fuarı

©2024 Özel Piri Reis Okulları - Tüm Hakları Saklıdır.

AdresGezgini: Google AdWords Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964
img