Ortaokul Gezileri

Anaokulunda alan gezileri, çocuklar için doğal öğrenme laboratuarlarıdır. Geziler, bazen sınıfta çalışılan bir konunun pekiştirilmesi için sınıf çalışmalarının sonunda gerçekleştirilir, bazen de sınıf çalışmalarının bir parçası olarak programın bütünlüğünü sağlayacak şekilde çalışma sırasında gerçekleştirilir. Bu sebeple yılın proje konusuna bağlı olarak yılın başında belirlenen bir gezi programımız vardır. Anaokuluna Piri Reis’te başlayan bir öğrenci yıl içerisinde mutlaka bu gezi programına bağlı olarak İzmir’in bazı müzelerini gezer ve keşfeder.( Arkas Sanat Galerisi, Ege Üniversitesi Botanik Bahçesi gibi). Bunun dışında yaş gruplarına uygun olarak seçilen tiyatro oyunlarını izlemek için gezi düzenlenir.

 

İlkokul öğrencilerimiz için sınıf düzeylerine ve ders kazanımlarına uygun geziler düzenlenmektedir. Tarihi, kültürel, bilimsel ve aktivite yapabilecekleri mekanlara profesyonel rehberler eşliğinde geziler yapmaktadırlar. Meteoroloji,Atatürk Müzesi, Yeşilova höyüğü,  Etnografya müzesi , Ege Üniversitesi Sürekli Müzeleri gibi şehir içinde kültür gezileri yapmaktadırlar. Öğrencilerimize, yaş düzeylerine uygun sorumlulukları kavratmak ve özerk olmaları yolundaki ilk adımı atmaları için eşsiz bir deneyim ortamı sunduğumuz kamplarımızı birinci sınıflarımıza 2000 yılından beri yapmaktayız. Bu geleneğimiz birinci sınıflarımızla başlar, 2. sınıftan  8. Sınıflarımıza  kadar farklı yerlerde yaptığımız kamp etkinlikleriyle devam eder.

 

Ortaokul öğrencilerimiz tarihi, kültürel, bilimsel ve aktivite yapabilecekleri mekanlara profesyonel rehberler eşliğinde geziler yapmaktadırlar. Pamukkale, Çanakkale, gibi şehirlerarası gezilerin yanında Yeşilova höyüğü, Tabiat tarihi müzesi, Botanik bahçesi, Etnografya müzesi, Dr Oetker fabrikası gibi şehir içinde kültür gezileri yapmaktadırlar. Bunun yanında UCPA su sporları kampı gibi geziler ise aktivite yaptıkları gezilerdir. Bu geziler ve kamplar ile öğrencilerimizin iletişim becerilerinin, sorumluluk duygularının artmasına kültürel gelişimlerine katkı sağlanmaktadır.

21
Eki
efes 102017 (1)

6. sınıf öğrencileri “Adım Adım Türkiye” projesi...

Devamını Oku

©2024 Özel Piri Reis Okulları - Tüm Hakları Saklıdır.

AdresGezgini: Google AdWords Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964
img