Öğretmenlerden öğrencilere “Rap”li sürpriz

25 Kasım 2019

TRN_86201


Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları öğretmenleri 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğrencilere kendi yazdıkları rap parça ile sürpriz yaptı.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlaması Özel Güzelbahçe Piri Reis Okullarında sabah töreninin coşkulu bir eğlenceye dönüştürdü. Öğrenciler okul müdürü, müdür yardımcıları ve öğretmenlerin rol aldığı dans gösterilerini büyük coşku ile izledi.

Kutlama Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenler ve öğretmenlik mesleği hakkında söylediği sözler ile başladı. Öğretmenlerden kurulu dans grubunun halk dansları ve Flamenko gösterisinin törenin finalinde okulun idari kadrosu sözlerini müzik öğretmenlerinin yazdığı Fransızca, Türkçe ve İngilizce rap şarkısını söyleyerek dans etti. Öğretmenlerini rapçi kıyafetleri içerisinde görünce ilk başta gözlerine inanamayan öğrenciler daha sonra müziğin ritmine ayak uydurarak tempo tuttu.

Onların yöntemi ile anlattık

Bir takım değerleri öğrencilere fark ettirmeden aşılamaya önem verdiklerini dile getiren Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları Müdür Sabrina Ataseven, “Genelde bu tür törenlerde öğrenciler gösteri yapar. Bu yıl bunu değiştirdik ve sahneye biz çıktık. Müzik öğretmenlerimiz öğretmenliği ve okulumuzu anlatan Fransızca, Türkçe ve İngilizceden oluşan sözleri yazdı, öğrencilerden gizli prova yaptık. Sonuçta ortaya hem milli danslarımızın bulunduğu hem de öğrencilerimizin büyük çoğunluğunun dinlediği rap müziğinin bulunduğu gösteri ortaya çıktı. Öğrenciler özellikle rap yaptığımız son bölümde büyük coşku yaşadı. Günün anlamını, öğretmenlik mesleğinin önemini ve okulumuzun değerini öğrencilerimize onların yöntemi ile anlatarak amacımıza ulaştık” diye konuştu.

©2023 Özel Piri Reis Okulları - Tüm Hakları Saklıdır.

AdresGezgini: Google AdWords Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964
img