Güzelbahçe Piri Reis EKIN-JMUN Konferansı’nda

12 Ocak 2020

PHOTO-2020-01-12-10-42-102


Özel Piri Reis Güzelbahçe Okulları JMUN Kulübü öğrencileri, İzmir Ekin Kolejinin düzenlediği EKİN-JMUN 2020 konferansına katıldı.

“Hayal Et, Esinlendir ve Yenilikçi Ol” temasıyla düzenlenen konferansın açılışına GCI Model United Nations’tan Prof. Dr. Elie Samia ve BM Sürdürülebilir Hedefler görevlisi Troy Wolfe katıldı. JMUN ile ilgilenmenin gelecek açısından öğrenciler için önemli bir aktivite olduğunu dile getiren Prof. Dr. Samia, seminerin gelecek yıl uluslararası boyutta yapılacağını söyledi. BM’nin 2030 yılı sürdürülebilir hedeflerini anlatan Troy Wolfe ise JMUN’un gençlere üniversite ve iş dünyasında sağladığı avantajlara değindi.

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları öğrencileri konferansta Suriye ve Peru delegeleri olarak 8 farklı komitede görev aldı. Güvenlik Konseyi’nde Suriye’yi temsil eden Derin Pala ve Denisa Şengezener onur ödülüne layık görüldü. Konferansta SPECPOL (BM Genel Kurulu Özel Politik ve Sömürgecilik Komitesi)’nde Demir Külçeci Peru, Eda Somer ise Suriye delegesi olarak görev alırken Azra Zeynep Aktuğ WHO (Dünya Sağlık Örgütü) Komitesi’nde, Bora Tuncer UNEP, Soner Tuncer FAO, Johann Börekçi SOCHUM, Melih Ege Kıpçak DISEC komitelerinde Suriye’yi ECOSOC komitesinde de Yiğit Efe Suriye’yi Eylül Çavuş’ta Peru’yu temsil etti.

©2023 Özel Piri Reis Okulları - Tüm Hakları Saklıdır.

AdresGezgini: Google AdWords Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964
img