Çocukların güvenliğini tartıştılar

14 Ocak 2020

bcb4877a-db07-4ee7-857f-dc194c5b48702


Özel Piri Reis Okulları öğrencileri hafta sonu Ankara Tevfik Fikret Okulları’nda yapılan “Ankara Modeli Fransızca Birleşmiş Milletler Konferansı (MAFNU 2020)”na katıldı.

Fransızca öğrenen ortaokul öğrencilerinin Birleşmiş Milletler delegesi rolünü üstlenerek bir yandan dil becerilerini geliştirmeleri diğer yandan da güncel küresel konularda bilinçlenip, fikir ortaya koymalarını hedefleyen MAFNU konferansı yapıldı.

Ankara Tevfik Fikret Okulları tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen konferansta ortaokul öğrencileri “Daha İyi Bir Gelecek İçin Çocukları Bugün Koruyalım ve Eğitim” teması altında çocukların güvenliğini tartıştı. 

Bu yıl ilk kez Sırbistan’dan öğrencilerin de bulunduğu konferansın açılış töreninde Belçika, Fas, Sırbistan büyükelçileri, Türkiye Fransız Kültür Merkezi Müdürü ve Fransız Kültür Etkinlikleri ve İşbirliği Müsteşarı Jean-JacquesVictor ile Ankara Eğitimde İşbirliği Ataşesi Bruno Delvalléekatıldı. 

Belçika delegasyonunu temsil eden Özel Güzelbahçe Piri Reis Okullarından Mehmet Ali Helvacıoğlu Ekonomi Sosyal Komisyon, Zeynep Ünal Sağlık Komisyonu,  Derin Erkabadayı İnsan Hakları Komisyonu, Deniz Canlı UNICEF Komisyonu, Ekin Küçük Güvenlik Komisyonunda görev yaptı.

Finlandiya delegasyonunu temsil eden Özel Karşıyaka Piri Reis Okullarından Esin Işık ve Dilvin Şahin UNİCEF Siber saldırı Komisyonunda, Lale Şenaydın ve Zeynep Deniz Taşkıran ise ECOSOC Çatışma Bölgesi Komisyonunda görev aldı.

©2024 Özel Piri Reis Okulları - Tüm Hakları Saklıdır.

AdresGezgini: Google AdWords Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964
img