Bu kermesin geliri çocuklara

08 Aralık 2019

12


Özel Piri Reis Okulları’nın okul aile birlikleri tarafından düzenlenen geleneksel yılbaşı kermesi yapıldı. Bu yıl 18. kez yapılan kermesin geliri çocuklar yararına çalışan dernek ve platformlara bağışlanacak.

 

Öğrencilere yardımlaşma duygusunu kazandırmak amacıyla 18. kez düzenlenen kermes Özel Piri Reis Okullarının Güzelbahçe ve Karşıyaka’daki kampüslerinde gerçekleştirildi.

Gün boyu renkli görüntülere sahne olan kermese veliler, öğrenciler ve mezunlar olmak üzere çok sayıda İzmirli katıldı. Minik öğrenciler bir yandan Noel Baba ile hatıra fotoğraf çektirmeye çalışıp diğer yandan velileri tarafından hazırlanan hediyelik eşyaları, yiyecek ve içecekleri satarak çeşitli hastalıklarla mücadele eden yaşıtları için çalışan derneklere yardım topladı. Yapılan eşya piyangosunda birbirinden değerli hediyeler yeni sahiplerini buldu.

Hazırlıkları iki aydan fazla süren kermesten elde edilen gelirin tamamının derneklere bağışlanacağını söyleyen okul aile birlikleri başkanları Marie Korkmaz ve Gözde Saran, “Yeni yıl kermesi Özel Piri Reis Okullarının 18 yıldır aksatmadan sürdürdüğü geleneksel bir etkinliği. Biz bu etkinlikle çocuklarımıza yardımlaşma ve dayanışma duygusu aşılamayı amaçlıyoruz. Stantlarda satılan hediyelik eşyaların, yiyeceklerin ve giyeceklerin büyük bir kısmı velilerimiz tarafından yapıldı. Bu yıl kermesten elde edilecek gelir KİT-VAK, İzmir Koruyucu Aile Derneği (İZKAD), İhtiyaç Haritası Sosyal Yardımlaşma Platformu ve İzmir Hasta Çocuk Evi arasında pay edilecek” şeklinde konuştular.

©2024 Özel Piri Reis Okulları - Tüm Hakları Saklıdır.

AdresGezgini: Google AdWords Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964
img