Antalya’da büyük buluşma

02 Mart 2020

IMG_20200228_1121472


Özel Piri Reis Okulları, dünyanın en büyük yenilikçilik organizasyonu olarak kabul edilen Destination Imagination (DI)’ın Antalya’da yapılan Türkiye finallerine katıldı.

İlköğretim çağındaki öğrencilerin gerçek yaşamda karşılaşacakları problemleri çözmelerini sağlayacak beceriler geliştirmeleri ve buldukları çözümleri tiyatro yetenekleri ile birleştirip yarıştıkları Destination Imagination (DI) finalleri 28 Şubat- 1 Mart 20202 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. Türkiye genelinde 164 okulda eğitim gören 2 bin 800 öğrenci üç gün boyunca bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında kendilerine verilen sorunlara yaratıcılıklarını, iletişim becerilerini, doğaçlama tiyatro yeteneklerini kullanarak çözümler geliştirmek için ter döktü.

KPR’ye “Da Vinci Ödülü”

Antalya’da yapılan turnuvaya Özel Karşıyaka Piri Reis Okulları Karpediem ve New World, Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları ise Okioki adlı takımlar ile katıldı. Özel Karşıyaka Piri Reis Okulları ilkokul takımı New World, tasarım çözümleri ve yaratıcı hikayesi ile bilimsel kategoride “Da Vinci Ödülü”ne layık görüldü.

Destination Imagination nedir?

Destination Imagination çocukların ve gençlerin okulda, kariyerlerinde ve tüm yaşamlarında başarılı olabilmek için onlara ihtiyaçları olan becerileri öğretmeyi amaç edinmiş kar amacı gütmeyen bir eğitim programıdır. Bu amaçla her yıl düzenlenen etkinliklerde en az iki, en fazla yedi kişiden oluşan ve ilkokul, ortaokul, lise seviyelerine göre ayrılan takımlar o yıl belirlenen görevler için dışardan yardım almadan özel çözümler üretir. Her takım kendi özgün ve yenilikçi çözümünü eğlenceli ve teatral bir sunuma dönüştürür. Bu süreçte yardımlaşma ve karşılıklı saygı ilkeleri çerçevesinde, hızlı düşünme, karar verme, zaman yönetimi, problem çözme, takım çalışması gibi çok önemli becerileri güvenli ve eğlenceli bir ortamda keşfetme ve geliştirme imkanı bulur.

©2024 Özel Piri Reis Okulları - Tüm Hakları Saklıdır.

AdresGezgini: Google AdWords Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964
img