·        guzelbahce@pirireis.k12.tr     ·       0 (232) 236 77 41
    ·     Piri Reis Okulları     ·         ·    

Okulumuzda ana yabancı dil eğitimi Fransızcadır. Öğrencilerimizin Fransızca düzeyleri, her yıl bağımsız kuruluşlarca yapılan DELF sınavlarıyla ölçülür. Bu sınavlarda başarılı olan öğrenciler uluslararası sertifikalarla belgelendirilir. Öğrencilerimiz eğitim aldıkları ikinci yabancı dil İngilizce’dir.Öğrencilerimiz 5. sınıftan 8. Sınıfa kadar 3. dil olarak  temel düzeyde İtalyanca eğitimi alırlar. Ortaöğretimde Saint Joseph Lisesi’ne devam eden öğrencilerimiz ana dil Fransızca olmak üzere İngilizce ve İtalyanca dil eğitimine de devam ederler.

Tüm ortaöğretim okulları gibi okullarımızda da Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği haftalık ders programları uygulanır. Okulumuzda eğitim 08:45-16:00 saatleri arasında günde 8 ders olarak planlanmıştır. Bakanlık programının uygulandığı saatlere dışında planlanmış serbest çalışmalar, takviye çalışmaları ve çeşitli sosyal etkinlikler yapılır.

Öğrencilerimizin MEB tarafından yapılan merkezi sınavlardaki ölçme-değerlendirme uygulamalarında aldıkları başarılı sonuçlar, okullarımızın Türkçe-Matematik-Fen ve Sosyal Bilgiler branşlarında verdiği akademik eğitimin düzeyi hakkında fikir edinilmesi açısından önemli ipuçlarıdır. Okullarımızın bu konudaki önemli ilkelerinden biri de bu sınavları ve tek başına “sınav başarısı”nı tabulaştırmadan, onları yaşamın bir parçası olarak kabullenerek öğrencilerimizi sınavlara hazırlamaktır. Tüm öğrencilerimizin mutlaka bu sınavlara girmesi sağlanır. 

Orion Eğitim Vakfı Özel Piri Reis İlköğretim Okulu mezunları, başta İzmir Özel Saint Joseph Fransız Lisesi olmak üzere, sınavla öğrenci alan tüm orta öğretim kurumlarına TEOG sınavlardan aldıkları puanlarla geçebilirler. Okulumuzun eğitim başarısı bu konuda %100 oranına sahiptir

LabelFrancEducation

Özel Piri Reis Okulları, Fransız hükümeti tarafından nitelikli Fransızca eğitim yapan okullara verilen “LabelFrancEducation” Sertifikası sahibi olan dünyadaki sayılı okullardan biridir.

“LabelFrancEducation”, Fransız Hükümeti’nin, Fransa dışındaki Fransızca eğitimin belli bir kalitede yapılmasını sağlamak amacıyla verdiği sertifikadır. Sertifikayı almaya hak kazanan okul Fransız Hükümeti tarafından tanınmış olur ve ülke dışında yaşayan Fransızlara hükümetleri tarafından tavsiye edilen okullar listesine girier. Zorlu bir sürecin ardından LabelFrancEducation Sertifikası’na aday okulda öğrenci sayısı başta olmak üzere Fransız öğretmen sayısı, haftalık ders saati sayısı, öğrencilerin Fransızca yaptığı projeler detaylı bir şekilde incelenir. LabelFrancEducation Sertifikası için denetimler her iki yılda bir yinelenir.

Daha fazla bilgi için http://www.labelfranceducation.fr/

 

fle.fr

©2018 Özel Piri Reis Okulları - Tüm Hakları Saklıdır.

AdresGezgini: Google AdWords Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964