·        guzelbahce@pirireis.k12.tr     ·       0 (232) 236 77 41
    ·     Piri Reis Okulları     ·         ·    

Piri Reislilerin resimleri Anıtkabir’de

09 Kasım 2017

TRN_0619_2


Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları 4/A ve 4/B sınıfı öğrencilerinin 10 Kasım dolayısıyla Resim Dersinde yaptıkları resimler Anıtkabir’e gönderildi.

Resim Dersiydi öğretmenin sorusu basit ancak basitliğini gölgede bırakacak kadar çok anlamlıydı: “Atatürk hayatta olsaydı onunla ne yapmak isterdin? Şu an kapı çalsa, açıldığında karşında Atatürk’ü görsen ne düşünür, ne söylerdin?...” Ders Resim, konu yaklaşan 10 Kasım dolayısıyla Atatürk’tü. 4. Sınıf öğrencileri Ulu Önder Atatürk hayatta olsaydı onunla yapmayı istediği şeyi, hayalini canlandırıp kağıda dökecekti. En saf en temiz duygular harekete geçti, kimi gözler sulandı kimi gözler buğulandı, hayaller canlandı yavaş yavaş kağıtların üzerinde belirlemeye başladı. Sınıfın olağan sesini bozan bir ses duyuldu kısa bir zaman sonra; “Yaptığınız bu resimler var ya işte onları Anıtkabir’e göndereceğiz!” Az önce buğulanan gözler canlandı, ışıldadı, çakmak çakmak oldu. Heyecan, mutluluk, onur hepsi birbirine karıştı. Çalışma hızlandı. Dilekler bir an önce dilendi, resimler hemen yapılıp bitirildi. Çünkü Anıtkabir’e dolayısıyla Atatürk’e iletilecekti…

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları 4/A ve 4/B sınıfında okuyan 35 öğrencinin yaptığı resimler ve küçük not kağıtlarına yazdıkları büyük dilekleri Anıtkabir’e ulaştırıldı.

©2018 Özel Piri Reis Okulları - Tüm Hakları Saklıdır.

AdresGezgini: Google AdWords Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964