Güzelbahçe Piri Reis’te İngilizce Günleri

28 Şubat 2018

TRN_4936_2


Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları Yabancı Diller Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “British Days (İngilizce Günleri)”nde öğrenciler her etkinlikte İngilizceyi kullandı. 

Öğrencilerin Fransızca, İngilizce ve İtalyancayı kültürleriyle birlikte doğal ortamlarında öğrenmeleri amacıyla Yabancı Diller Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “British Days” tamamlandı. İlkokul ve ortaokul öğrencileri 26- 28 Şubat 2018 tarihleri arasında üç gün boyunca geleneksel İngiliz sokak oyunlarından tiyatro eserlerine kadar çok sayıdaki etkinlikte İngilizceyi kullandı. 

Kraliçe Elisabeth 5 çayında

İngilizlerin geleneksel 5 çayının nasıl gerçekleştiğini konu alan, içerisinde İngiltere Kraliçesi Elisabeth’in de bulunduğu videoları izleyen 1. sınıf öğrencileri, çay partisi ile ilgili cümle kalıplarını öğrendi. Sabah töreninde “I’m a little tea pot” adlı şarkıyı seslendiren 1’ler, Disney filmlerinin çay partisi sahnelerini izleyerek çay bardağı şeklindeki “Enjoy the Tea Party” adlı kitaba filmlerin isimlerini yazdı.

Geleneksel İngiliz oyunları

“Traditional British Games” adlı etkinlikte 2, 3 ve 4. sınıflar geleneksel İngiliz çocuk oyunları hakkında araştırma yaptı. Ardından konu ile ilgili cümle kalıplarını öğrenen öğrenciler en çok beğendikleri oyunlardan oluşan pano hazırladıktan sonra beğendikleri oyunları spor salonunda doyasıya oynadı. 

Ortaokullar sahnede

Ortaokul öğrencileri ise British Days etkinliklerinde ünlü İngiliz Yazar William Shakespeare’nin oyunlarını sergiledi. Shakespeare dönemi hakkında araştırma yapan 5. sınıf öğrencileri pano hazırladı. 6. Sınıflar Shakespeare’nin ünlü oyunları Romeo ve Juliet ile Hamlet’ten çeşitli sahneleri oynarken 7’ler Romeo e Juliet’in çeşitli sahnelerini seslendirdikleri yarışmada eğlenceli vakit geçirdi. 

©2019 Özel Piri Reis Okulları - Tüm Hakları Saklıdır.

AdresGezgini: Google AdWords Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964